maja 09, 2022

Dzień bez plecaka
Czy 13 maja w piątek może czekać coś nas radosnego?
Oczywiście!
Pechową datę ogłaszamy Dniem bez plecaka!

Zasady

Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu zastąpić czymś plecak, jednak przynieść do szkoły wszystkie niezbędne tego dnia książki, zeszyty i przybory. Liczy się Wasza kreatywność i fantazja. Jak zawsze na sercu leży nam dobro naszej planety,  zachęcamy zatem do wykorzystania ekologicznych pomysłów na zastąpienie plecaka.

Uczniowie, którzy wezmą udział w obchodach tego dnia i przyjdą bez plecaka będą zwolnieni z odpytywania!!!


Skąd pochodzi Dzień bez plecaka?

Dzień bez plecaka wymyślony został przez amerykańską aktywistkę Mongai Fankam, która jako dziecko podróżowała razem z matką do Kamerunu. Bardzo szybko zorientowała się, jakie trudności spotykają dzieci w tej części świata. Często zdarza się, że muszą chodzić do szkoły pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak. Mongai zainteresowała problemem nauczycieli oraz społeczność szkolną organizując Dzień bez plecaka. Akcja rozprzestrzeniła się nie tylko w USA, ale i na całym świecie.  Prócz dobrej zabawy na  na celu zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Samorząd Uczniowski , Blogger